OGŁOSZENIE STAROSTY WŁOSZCZOWSKIEGO w sprawie Wspólnoty Gruntowej wsi Kuczków

Na podstawie art. 8c ustawy z dnia 29 czerwca 1963 roku o Zagospodarowaniu wspólnot gruntowych ( Dz. U. z 2016 r., poz. 703) informuję wszystkie osoby korzystające z gruntów położonych na terenie wsi Kuczków gm. Secemin, obejmujące działki oznaczone w ewidencji gruntów i budynków numerami: 3.18, 3.91, 3.122 stanowiące Wspólnotę Gruntową wsi Kuczków o możliwości składania wniosków o ustalenie wykazu uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej oraz wykazu obszaru gospodarstw rolnych przez nich posiadanych i wielkości przysługujących im udziałów we wspólnocie gruntowej.

Włoszczowa dn. 17.05.2018r.

STAROSTY WŁOSZCZOWSKIEGO

w sprawie Wspólnoty Gruntowej wsi Kuczków

Wnioski mogą składać osoby uprawnione do udziału we wspólnocie gruntowej, którymi są:

1. Osoby fizyczne lub prawne, które posiadają gospodarstwo rolne i nieprzerwanie przez okres od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31grudnia 2015 r. faktyczne korzystały ze wspólnoty gruntowej albo
  2. osoby fizyczne, które mają miejsce zamieszkania na terenie miejscowości, w której znajdują się grunty stanowiące wspólnotę lub prowadzą w tej miejscowości gospodarstwo rolne – jeżeli wspólnotą gruntową są lasy, grunty leśne albo nieużytki przeznaczone do zalesienia, chyba że przez okres od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2015 r. osoby te faktycznie nie korzystały ze wspólnoty.

Niekorzystanie ze wspólnoty gruntowej w wyżej wymienionym okresie nie powoduje utraty uprawnień, jeżeli spowodowane było klęska żywiołową, wypadkami losowymi lub innymi szczególnymi względami.

Wniosek winien zawierać:

1) imię i nazwisko osoby fizycznej albo firmę osoby prawnej uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej,

2) nazwę miejscowości, w której położone jest gospodarstwo rolne uprawnionego do udziału we wspólnocie gruntowej,

3) wskazanie adresu do doręczeń.

We wniosku należy wskazać dowody, które świadczą o spełnieniu warunków do nabycia uprawnień do udziału we wspólnocie gruntowej.

Wnioski należy składać do Starosty Włoszczowskiego na adres Starostwa Powiatowego we Włoszczowie   ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa.

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2019 r.

Jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione Starosta Włoszczowski wyda decyzję o ustaleniu wykazu uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej oraz wykazu obszarów gospodarstw rolnych przez nich posiadanych i wielkości przysługujących im udziałów we wspólnocie. Jeżeli wyżej wymienione warunki nie zostaną spełnione, Starosta Włoszczowski wyda decyzję o nieustaleniu wykazu uprawnionych do udziału we wspólnocie. Decyzja doręczona będzie w sposób zwyczajowo przyjęty dla danej miejscowości oraz wywieszona na okres 14 dni na tablicach ogłoszeń gminy i starostwa oraz zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Secemin i Starostwa Powiatowego.

W przypadku wydania decyzji o nieustaleniu wykazu osób uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej za okres 2006 – 2015 roku, gmina uzyska prawo nabycia na własność, nieodpłatnie, nieruchomości oznaczonych w ewidencji, jako wspólnota gruntowa. W sprawie tej orzeka wojewoda.

Jeżeli gmina nie skorzysta z przysługującego jej prawa lub nie spełnia warunków przejęcia nieruchomości, to wtedy własność wspólnoty gruntowej przejdzie na Skarb Państwa.

Niniejszą informację wywiesza się na okres 14 dni w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie oraz w Urzędzie Gminy Secemin oraz na tablicy ogłoszeń w miejscowości Kuczków, a także zamieszcza w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie i Urzędu Gminy Secemin oraz w prasie lokalnej „Echo Dnia”.

Rafał Żmuda