ZAPYTANIE OFERTOWE - Zarządu Powiatu Włoszczowskiego z dnia 30.07.2009

na wykonanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do założenia księgi wieczystej na nieruchomość Skarbu Państwa wykazaną w księdze hipotecznej Nr 594 „Dobra Ziemskie – Ludynia Dwór”.

GKN.II.3431-34/09

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zarządu Powiatu Włoszczowskiego z dnia 30.07.2009

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

I.       Obszar opracowania

1.  Powierzchnia majątku „Dobra Ziemskie Ludynia – Dwór”  księga  hipoteczna  Nr 594, przejętego na rzecz Skarbu Państwa na podstawie  art.2 dekretu z dnia 6 września 1944 roku o przeprowadzeniu reformy rolnej wynosi 252,4098 ha.

2. Na mocy dekretu PKWN z dnia 6 września 1944 r. o przeprowadzeniu reformy rolnej 101 osób w wyniku parcelacji części w/w majątku  nabyło działki gruntu od Skarbu Państwa –  co wynika z działu II ks. Hip. Nr 594 przy czym:     30 nieruchomości zostało odłączonych z ks. Hip Nr 594 i założone zostały dla nich nowe księgi wieczyste.

3.      Obszar opracowania obejmuje 225 działek ewidencyjnych.

II.    Materiały o wykorzystania

1.      Część opisowa i kartograficzna ewidencji gruntów wsi Ludynia.

2.      Księga hip. Nr 594 zawierająca między innymi mapę majątku „Dobra Ziemskie Ludynia-Dwór” oraz mapę z parcelacji majątku.

III.  Prace do wykonania

1.       Ustalić jaka powierzchnia nieruchomości pozostała przy Skarbie  Państwie po odłączeniu nieruchomości nabytych w wyniku parcelacji   majątku przez osoby fizyczne (101 osób) co należy podać w protokóle   badania działu II księgi hipotecznej Nr 594 w którym  wykazać  nazwisko i imię nabywcy, nr działki i jej powierzchnię oraz  podstawę nabycia.

2. Zbadać 30 ksiąg wieczystych założonych po odłączeniu nieruchomości z księgi hipotecznej Nr 594 z czego spisać protokół badania w którym  wykazać nazwisko i imię  właściciela, nr działki i powierzchnię,  informację o mapie do założenia nowej KW.

3.a.Ustalić jakim działkom ewidencyjnym odpowiadają części działek hipotecznych wykazane na mapie „Dobra Ludynia” wykonanej 20.01.1921r. przez geodetę przysięgłego M. Żenczykowskiego.

b.w przypadku działek nabytych w wyniku parcelacji ustalić dodatkowo jakim działkom ewidencyjnym odpowiadają działki z parcelacji.

IV.  Sporządzić wykaz synchronizacyjny działek wykazanych w ewidencji gruntów z działkami hipotecznymi wykazanymi na mapie „Dobra Ziemskie Ludynia-Dwór” wykonanej w 1921r. tj.

1.      Działek Skarbu Państwa,

2.      Działek nabytych w wyniku parcelacji przez osoby fizyczne nie odłączonych z księgi hipotecznej Nr 594,

3.      Działek nabytych w wyniku parcelacji przez osoby fizyczne odłączonych z księgi hipotecznej Nr 594 dla których założono nowe księgi wieczyste.

W wykazie synchronizacyjnym dot. pkt. 2 i 3 należy dodatkowo wykazać działki z parcelacji.

Wzór wykazu synchronizacyjnego uzgodnić z zamawiającym.

V.     Z wykonanych prac sporządzić sprawozdanie techniczne.

VI.  Całość materiałów skompletować w operat techniczny zawierający:

1.      Sprawozdanie z wykonanych czynności.

2.      Kopię mapy ewidencji gruntów.

3.      Wypisy z ewidencji gruntów działek Skarbu Państwa objętych ks. hip Nr 594.

4.      Kopię mapy „Dobra Ludynia” z 20.01.1921r.

5.      Kopię mapy z parcelacji części majątku.

6.      Protokóły z badania:

a.       księgi hipotecznej Nr 594

b.      ksiąg wieczystych

Wzór protokółu badania księgi wieczystej uzgodnić z zamawiającym

Należność za wydanie materiałów i przyjęcie operatu technicznego do zasobu geodezyjnego i kartograficznego wyniesie 1750 zł.

VII. Termin wykonania zamówienia do dn. 30.11.2009 r.

VIII. Dokumenty jakie muszą dostarczyć Wykonawcy:

1. kserokopia uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii zakres 2  potwierdzona za  zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

IX.   Kryteria oceny ofert: najniższa cena za wykonanie dokumentacji.

X.   Oferta z załącznikiem winna zawierać:

1.      nazwisko, imię wykonawcy

2.      nazwę przedmiotu zamówienia

3.      cenę netto i brutto za wykonanie dokumentacji

XI.   Ofertę z załącznikiem należy składać w zamkniętych kopertach z oznaczeniem          „OFERTA na wykonanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do założenia księgi wieczystej na nieruchomość Skarbu Państwa wykazaną w księdze hipotecznej Nr 594 „Dobra Ziemskie – Ludynia Dwór” z dopiskiem nie otwierać przed godz. 11.00 dn. 24.08.2009r. na adres: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10, 29 – 100 Włoszczowa lub składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego pok. 325 ( II piętro).

XII.    Termin składania ofert – do dnia 24.08.2009 do godz. 11.00.

XIII.  Otwarcie ofert – nastąpi w siedzibie Zamawiającego w pok. 203, I piętro w dniu 24.08.2009 r. o godz. 11.15.

XIV.  Osoby do kontaktowania:   Adam Wojtasik,  pok. 201,  I piętro
           Starostwa Powiatowego tel. (041) 39-44-953, Krystyna Ziental, pok. 204 I piętro, tel. (041) 39-44-997.

Ryszard Maciejczyk

Bożena Gładyś