2011-10-25

Zapytanie ofertowe Starosty Włoszczowskiego z dn. 24.10.2011 r.

na wykonanie opinii w formie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości przed wybudowaniem urządzeń elektroenergetycznych tj. według stanu na dzień wydania przez Urząd Gminy w Krasocinie decyzji B.8387/16 z dnia 26.07.1980r. zezwalającej Zakładowi Energetycznemu w Skarżysku Kamiennej na budowę linii 15kV i stacji transformatorowej napowietrznej słupowej na działce Nr 2064 obecnie Nr 691/2 położonej w Krasocinie i wartość rynkową nieruchomości po wybudowaniu urządzeń z uwzględnieniem ograniczeń w sposobie korzystania z nieruchomości związanych z istnieniem urządzeń elektroenergetycznych
na nieruchomości i nad nieruchomością i niedogodności w jej użytkowaniu.

Znak sprawy: GKN.V.272.38.2011.BG

ZAPYTANIE OFERTOWE

Starosty Włoszczowskiego z dnia 24.10.2011 r.

na wykonanie opinii w formie operatu szacunkowego określającego wartość rynkową nieruchomości przed wybudowaniem urządzeń  elektroenergetycznych tj. według stanu na dzień wydania przez Urząd Gminy w Krasocinie decyzji B.8387/16 z dnia 26.07.1980r. zezwalającej Zakładowi Energetycznemu w Skarżysku Kamiennej na budowę linii 15kV i stacji transformatorowej napowietrznej słupowej na działce Nr 2064 obecnie Nr 691/2 położonej w Krasocinie i wartość rynkową nieruchomości po wybudowaniu urządzeń z uwzględnieniem ograniczeń w sposobie korzystania z nieruchomości związanych z istnieniem urządzeń elektroenergetycznych na nieruchomości i nad nieruchomością i niedogodności w jej użytkowaniu.

Powyższy operat jest niezbędny do prowadzonego postępowania o ustalenie odszkodowania na podstawie art. 128 ust.4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj. z 2010r. Dz. U. Nr 102,poz.651 ze zm.) z tytułu zmniejszenia wartości nieruchomości położonej w Krasocinie oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka Nr 691/2 wskutek wybudowania na przedmiotowej działce linii średniego napięcia 15 kV.
W przypadku zmniejszenia wartości nieruchomości należy ustalić wysokość tego zmniejszenia. Wycena ww. nieruchomości oraz operat szacunkowy winien być sporządzony zgodnie z treścią ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r., nr 102, poz. 651 z późn. zm.) i Rozporządzenim Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego (Dz. U. Nr 207, poz. 2109 z późn. zm.) oraz standardami zawodowymi.
Materiały niezbędne do wykonania przedmiotowego operatu należy uzyskać w pok. 204, I piętro oraz w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjno – Kartograficznej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

II. Termin wykonania operatu szacunkowego ustala się do dnia 30 listopada 2011 rok.
III. Warunki udziału w postępowaniu jakie musi spełniać Wykonawca i wymagane dokumenty:

Do realizacji zamówienia Wykonawca winien wykazać, że posiada wiedzę
i doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca złoży stosowne oświadczenie wraz z informacją, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej trzy usługi w zakresie objętym niniejszym zamówieniem wraz z dokumentami wystawionymi przez odbiorców potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie

Zamawiający oceni spełnienie ww warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych do oferty oświadczeń i dokumentów.

Wymagane dokumenty:

1. kserokopia aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej  potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
2.  kserokopia  uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
3. Kserokopia umowy ubezpieczenia OC za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności, o których mowa w art. 174 ust 3 i 3a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r., nr 102, poz. 651z późn. zm.) potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
IV.   Kryteria oceny ofert: najniższa cena za wykonanie operatu szacunkowego.
V.   Oferta z załącznikiem winna zawierać:

1.      nazwisko, imię wykonawcy
2.      nazwę przedmiotu zamówienia
3.      cenę netto i brutto za wykonanie operatu szacunkowego
4.      dokumenty wymienione w pkt III.
VI.   Ofertę wraz z załącznikami należy składać w zamkniętej kopercie z oznaczeniem „OFERTA na wykonanie operatu szacunkowego do odszkodowania - działka Nr 691/2 położona w Krasocinie” z dopiskiem nie otwierać przed godz. 11.00 dn. 07.11.2011r. na adres: Starostwo Powiatowe we Włoszczowe, ul. Wiśniowa 10, 29 – 100 Włoszczowa lub składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego pok. 325 ( II piętro).
VII.    Termin składania ofert – do dnia 07.11.2011 r. do godz. 11.00.
VIII. Otwarcie ofert – nastąpi w siedzibie Zamawiającego w pok. 203, I piętro  w dniu 07.11.2011 r. o godz. 11.15.
IX. Osoba do kontaktu: Krytyna Ziental, pok. 204, I piętro Starostwa Powiatowego, tel. (041) 39-44-997.
                                                                                      STAROSTA WŁOSZCZOWSKI
                                                                                        (-) Zbigniew Matyśkiewicz