Scalanie i wymiana gruntów

Scalanie i wymiana gruntów

• Wniosek o scalenie/wymianę/zmianę decyzji zatwierdzającej scalenie gruntów

- bezpośrednio w siedzibie: Sekretariat Starostwa Powiatowego, II piętro, pok. 325;

Od wniosku nie pobiera się opłaty skarbowej.

Zgodnie z ustawą o scaleniu gruntów oraz Kodeksem postępowania administracyjnego po wykonaniu projektu scalenia przez upoważnionego przez Starostę geodetę posiadającego stosowne w tym zakresie uprawnienia.

Od decyzji przysługuje odwołanie do Wojewody za pośrednictwem Starosty Włoszczowskiego w terminie 14 dni od jej otrzymania.

7. Uwagi:

Postępowanie scaleniowe może być wszczęte z urzędu m. in. w przypadku, gdy grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, których powierzchnia przekracza 10 % projektowanego obszaru scalenia i nie mogą być racjonalnie zagospodarowane (przez) bez scalenia lub gdy o scalenie wystąpi osoba, której grunty wymagają poprawienia rozłogu, a jednocześnie scalenia to nie pogorszy warunków gospodarowania innych uczestników postępowania. Projekt scalenia wykonany przez geodetę zatwierdza w drodze decyzji Starosta Włoszczowski, która to decyzja stanowi podstawę do ujawnienia nowego stanu prawnego w księdze wieczystej.

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie ul. Wiśniowa 10. Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami – I piętro, pok. 202, telefon (041) 39 44 945, 504 753 399.

• Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 2012 r. w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1246)
  • Ustawa z dnia 26 marca 1982 r. o scalaniu i wymianie gruntów (Dz.U. 2003 nr 178 poz. 1749 z późn. zm.)

2014-06-25