Naliczanie opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa

Naliczanie i monitorowanie opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa oraz ustanawianie tego prawa

• Dokumenty stwierdzające nabycie lub zbycie prawa użytkowania wieczystego (akty notarialne, decyzje administracyjne, protokoły badań ksiąg wieczystych)
  • Operaty szacunkowe określające wartość nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste
  • Wniosek o ustanowienie prawa użytkowania wieczystego
  • Wniosek o udzielenie bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego

- bezpośrednio w siedzibie: Sekretariat Starostwa Powiatowego, II piętro, pok. 325;

Nie podlega opłacie

Sprawa rozstrzygana jest w trybie cywilnoprawnym i terminy wynikające z kpa nie mają zastosowania.

Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji.

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie ul. Wiśniowa 10. Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami – I piętro, pok.204, telefon 504 753 236.

• Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U.2015r., poz. 782 ze zm.)
  • Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny. (Dz.U. 2014 roku poz. 121 ze zm.)