Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

• Wniosek użytkownika wieczystego o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności Wzór wniosku GKN3-1: „Wniosek o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności”
  • Aktualny ( o dacie sporządzenia nie później niż 3 miesiące przed dniem złożenia wniosku ) oryginalny odpis z księgi wieczystej.

4. Opłaty :

Opłata skarbowa w wysokości 10 zł, którą należy uiścić na rachunek bankowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

5. Termin załatwienia wniosku:

Postępowanie toczy się około 3 miesiące (konieczność sporządzenia operatu szacunkowego).

Odwołanie od decyzji przysługuje do Wojewody Świętokrzyskiego w terminie 14 dni od daty jej doręczenia za pośrednictwem Starosty Włoszczowskiego.

• Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U.2015r., poz. 782 ze zm.)
  • Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. (Dz.U. 2012 roku, poz. 83)
  • Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2013 roku, poz. 267 ze zm.)

Ostatnią modyfikację serwisu wykonano 2017-11-17 08:43:43, zmian dokonał(a): Katarzyna Partyka