Reprezentowanie Skarbu Państwa w zakresie gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi zasób nieruchomości Skarbu Państwa w tym udzielenie zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

• Wnioski dotyczące woli nabycia własności nieruchomości zasobu, najmu, dzierżawy lub zamiany.
  • Wnioski o udzielenie prawa dysponowania nieruchomościami na cele inwestycyjne Wzór wniosku GKN3-2: „Wniosek o udzielenie zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane”
  • Inne wnioski

4. Opłaty :

Nie dotyczy.

5. Termin załatwienia wniosku:

Do 3 miesięcy od daty otrzymania wniosku przez organ właściwy do jej rozpatrzenia. Sprawy dot. woli nabycia własności nieruchomości zasobu, najmu, dzierżawy lub zamiany rozstrzygane są w trybie cywilnoprawnym. Terminy wynikające z kpa nie mają zastosowania.

Nie ma zastosowania.

• Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U.2015r., poz. 782 ze zm.)
  • Ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece. (Dz.U. 2013 roku poz. 707 ze zm.)
  • Zarządzenie Nr 28/2015 Starosty Włoszczowskiego z dnia 29 kwietnia 2015r. w sprawie przyjęcia Planu wykorzystnia zasobu nieruchomości Skarbu Państwa w latach 2015-2017.

Ostatnią modyfikację serwisu wykonano 2017-11-17 08:43:43, zmian dokonał(a): Katarzyna Partyka