Zwrot nieruchomości wywłaszczonych

Zwrot nieruchomości wywłaszczonych

• Wniosek podmiotów którym przysługuje roszczenie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości
  • Dokument, na podstawie którego nieruchomość przeszła na własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego (decyzja wywłaszczeniowa, akt notarialny, inny dokument)
  • Dokument potwierdzający prawo własności do wywłaszczonej nieruchomości na dzień wywłaszczenia.
  • Postanowienia sądowe o nabyciu spadku lub notarialny akt poświadczenia dziedziczenia – w przypadku spadkobierców byłego /ych/ właściciela.
  • Pełnomocnictwo w przypadku występowania przez Pełnomocnika.

Nie podlega opłacie skarbowej

Terminy przewidziane przepisami ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity z 2013 r., Dz. U. z 2013 roku, poz. 267 ze zm.); 2 miesiące od daty zgromadzenia pełnej dokumentacji w przypadku wydawania decyzji administracyjnej).

Odwołanie od decyzji przysługuje do Wojewody Świętokrzyskiego w terminie 14 dni od daty jej doręczenia za pośrednictwem Starosty Włoszczowskiego.

• Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. (t.j. Dz.U.2015r., poz. 782 ze zm.)

• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. 2013 roku, poz. 267 ze zm.)