Przyznawanie prawa własności do nieruchomości rolnych (działek przyzagrodowych i dożywotniego użytkowania) przejętych na rzecz Skarbu Państwa w zamian z świadczenia emerytalne lub rentowe

• Wnioski uprawnionych do zwrotu nieruchomości Wzór wniosku GKN4-4: „Wniosek o zwrot nieruchomości przejętych na Skarb Państwa w zamian za świadczenia emerytalne lub rentowe”
  • Decyzje administracyjne potwierdzające przejęcie nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa
  • Postanowienia lub wyroki sądu o nabyciu praw spadkowych – w przypadku złożenia wniosku przez spadkobierców poprzedniego właściciela nieruchomości
  • Pełnomocnictwo – jeżeli strona działa przez pełnomocnika dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej

Opłata skarbowa w wysokości 10 zł, którą należy uiścić na rachunek bankowy Urzędu Gminy Włoszczowa

5. Termin załatwienia:

Terminy przewidziane przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2013 roku, poz. 267 ze zm.) tj.: 1 – miesiąc lub 2 – miesiące w przypadku spraw szczególnie skomplikowanych, a w przypadku konieczności dokonania podziału nieruchomości – 1 m-c od daty otrzymania dokumentów od jednostki wykonawstwa geodezyjnego.

Odwołanie wnosi się do Wojewody Świętokrzyskiego za pośrednictwem Starosty Włoszczowskiego w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013 roku poz. 267 ze zm.)

• Ustawa z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników. (t.j. Dz.U. 2015r.,poz. 704)

• Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej. (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1282)

Ostatnią modyfikację serwisu wykonano 2017-11-23 10:03:1, zmian dokonał(a): Marcin Chamera