o przetargach ustnych nieograniczonych  na sprzedaż nieruchomości

(t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.)

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce  nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.) ogłasza IX przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego, położonych we Włoszczowie w obrębie ewidencyjnym 06, wykazanych w poniższej tabeli:

Oznaczenie przetargu

Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej oraz ewidencji gruntów i budynków (Nr działki)

Powierzchnia działki
 w ha

Nr

Księgi wieczystej

nieruchomości

wywoławcza [zł]

Wadium   [w zł]

Minimalne postąpienie
[w zł]

0,0932

KI1W/00061487/8

Nieruchomość stanowi niezabudowaną działkę gruntu. Posiada dostęp
od ul. Ogrodowej przez działkę Nr 8034, na której zostanie ustanowiona służebność przechodu i przejazdu. Wartość służebności wliczona jest
w cenę nabycia nieruchomości.

1120,00

0,0900

KI1W/00061487/8

Nieruchomość stanowi niezabudowaną działkę gruntu. Posiada dostęp
w cenę nabycia nieruchomości.

1100,00

Dla powyższych nieruchomości brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta i gminy Włoszczowa działki znajdują się w terenach rezerwy terenowej związanej z mieszkalnictwem. Tereny działek objęte są decyzją o warunkach zabudowy ustalającą możliwość lokalizacji na nich budynków mieszkalnych jednorodzinnych wraz
z niezbędnymi obiektami infrastruktury technicznej.

Przetargi w formie licytacji zostaną przeprowadzone w dniu 5 kwietnia 2019 roku o godz. 10:00
w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie ul. Wiśniowa 10, sala Nr 319 (II piętro)

Przedmiot sprzedaży nie jest obciążony ograniczonymi prawami rzeczowymi, jest wolny od praw i roszczeń osób trzecich.

1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium z tytułem wpłaty "wpłata wadium na działkę Nr....." na konto Starostwa Powiatowego we Włoszczowie Bank Spółdzielczy Włoszczowa Nr 25 85250002 0000 0011 5720 0019 w terminie do dnia 01.04.2019r. włącznie. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra, zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości, a w przypadku uchylenia się przez tę osobę od zawarcia umowy, wadium przepada na rzecz sprzedającego – wadia należy wpłacać oddzielnie dla każdego przetargu, w przypadku zainteresowania więcej niż jedną nieruchomością.
  2. Wadium wpłacone przez osobę, która nie zostanie nabywcą nieruchomości, będzie zwrócone w przeciągu 3 dni roboczych od dnia odwołania lub zakończenia przetargu, na konto wskazane przez osobę, która wniosła wadium.
  3. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
  4. Wygrywający przetarg jest zobowiązany do wpłacenia całej zaoferowanej ceny, pomniejszonej o kwotę wpłaconego wadium, nie później niż 3 dni przed dniem podpisania aktu notarialnego.
  5. Wszelkie opłaty związane z nabyciem nieruchomości ponosi nabywca.
  6. Uczestnicy przetargu winni przed przystąpieniem do licytacji przedłożyć Komisji Przetargowej:
  • dowód wpłaty wadium wraz z podaniem kontana które wadium zostanie zwrócone w przypadkuzaistnienia konieczności jego zwrotu,
  • osoby fizyczne - dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport),
  • osoby prawne - aktualny wypis zKrajowego Rejestru Sądowego (wystawiony nie wcześniej niż 2 miesiące przed terminem przetargu),
  • pełnomocnicy- pełnomocnictwo do uczestnictwa w przetargu (w formie pisemnej) lub pełnomocnictwo do nabycia nieruchomości
    (w formie aktu notarialnego),
  • małżonek zamierzającysamodzielnie licytować nieruchomość nabywaną do majątku wspólnego - pisemną zgodę małżonka.

Nie przedłożenie wymaganych dokumentów skutkować będzie nie dopuszczeniem do uczestnictwa w przetargu.

1. Uczestnik przetargu zobowiązany jest przedłożyć Komisji przetargowej pisemne oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami przetargu określonymi w ogłoszeniu oraz o ich przyjęciu bez zastrzeżeń.
  2.    Protokół z przeprowadzonego przetargu stanowi podstawę zawarcia umowy notarialnej.
  3. Cudzoziemcy, przystępujący do przetargu, zobowiązani są do uzyskania niezbędnych zezwoleń wydanych przez właściwe organy.
  4. Osoby biorące udziałw przetargu winny zapoznać się z ogłoszeniem o przetargu ze stanem prawnym i położeniem nieruchomości będących przedmiotem przetargu. Trwała stabilizacja granic nabytej nieruchomości może nastąpić na wniosek i koszt kupującego.
  5. Wydanie nieruchomości nastąpi niezwłocznie po zawarciu umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego.
  6. Zastrzega się odwołanie przetargu z uzasadnionych przyczyn.
  7. Dodatkowe informacje dotyczące m.in. stanu prawnego nieruchomości, regulaminu i postępowania przetargowego można uzyskaćw Starostwie Powiatowym we Włoszczowie w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami pok. 204, w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek 7:30-17:30, wtorek- czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-13:30 lub pod nr tel. 504 753 236 i 504 753 142.

Robert Suchanek